200x200 1Darth Arkous był Mrocznym Lordem Sithów zasiadającym w Mrocznej Radzie za czasów Drugiej Wielkiej Wojny Galaktycznej. Zajął miejsce Dartha Arho na czele Piramidy Ofensywy Militarnej i wsławił się jako dobry strateg. Był też znany z politycznej neutralności. Sprawiał wrażenie próżnego męża stanu, będąc tak naprawdę bezinteresownie oddany sprawie.

W trakcie pełnienia obowiązków dowódcy Wojsk Imperium przyjął Lord Sithów Lanę Beniko jako swoją doradczynię. Podczas inwazji na Talay, w której osobiście uczestniczył, wsławił się brawurowym zabiciem uciekającego republikańskiego szpiega. Dart Arkous, by nie dopuścić do wycieku informacji na temat misji, ubrany jedynie w skafander, wyruszył za kapsułą ratunkową w której uciekał wrogi agent. Po dotarciu do kapsuły przeciął swoim mieczem kadłub, zmieniając ją w grobowiec.

Najsławniejszą bitwą, którą dowodził była Bitwa o Tython – zaplanowane przez niego uderzenie sił Imperium na tamtejszą Świątynię Jedi. Istotną rolę w ofensywie odegrali inny Mroczny Radny, Darth Nox, oraz Gniew Imperatora, a także milczący chagriański Lord Sithów, Goh. Nieomal natychmiast po zwycięskim zakończeniu ofensywy Arkous musiał przystąpić do obrony Korribanu, na który Republika przypuściła atak w tym samym czasie, gdy Imperium zdobywało Tython.

W istocie Arkous okazał się zdrajcą Imperium. Należał do heretyckiego Zakonu Revana, realizującego cele tego szalonego osobnika, lub kogoś, kto się za niego podawał. To na jego rozkaz Darth Arkous nadzorował na planecie Manaan powstawanie tak zwanej Bezkresnej Armii – oddziałów cyborgów stworzonych z wykorzystaniem szczątków Gwiezdnej Kuźni. Współpracując z Revanitami kryjącymi się w szeregach Republiki ukartował równoczesne bitwy o Tython i Korriban po to, by zdobyć wiedzę konieczną do uruchomienia rakatańskich technologii, dzięki którym cyborgi z Bezkresnej Armii dysponowały niebywałymi zdolnościami regeneracyjnymi.

Gdy współpracująca z agentem Republiki Theronem Shanem Lanna Benniko zdołała doprowadzić do zniszczenia jego bazy na Manaanie, Darth Arkous udał się na planetę Lehon – źrodło szczątków Gwiezdnej Kuźni – aby kontynuować pracę nad Bezkresną Armią. Tam został ostatecznie pokonany, a do jego śmierci prawdopodobnie przyczynił się Darth Nox, lub Gniew Imperatora.