05

Na początku był chaos. Chaos był wszędzie i nigdzie. Bo na początku nie było nic. Oprócz czystego chaosu nie było nic. Tylko CHAOS. Definicją chaosu może być bałagan, nieporządek, zło. Lecz to tylko stereotypy. Chaos tworzy. Wszystko bierze się z chaosu. Nasze życie, nasza Moc, nasze umiejętności. Moc jest chaosem. Ukierunkowanym, tworzącym rzeczy, pierwiastki, minerały, kamienie, głazy, skały, planety, gwiazdy, galaktyki…

Można pokusić się o stwierdzenie, iż Ciemna Strona Mocy to Moc. Sama Moc. Ponieważ jeżeli chaos jest narzędziem dającym życie, powodującym iż rzeczy rozwijają się, to Ciemna Strona Mocy jest Czystą Mocą.

Zwolennicy tzw. Jasnej Strony Mocy mogą tutaj oponować: “jakże to?”! Ale według moich przemyśleń Jasna Strona Mocy to nic innego jak pewnego rodzaju odskocznia dla słabych umysłem. Istot bojących się końca. Bowiem Ciemna Strona Mocy (Moc) jako czynnik chaosu ma także oprócz czynnika budującego i spajającego także czynnik wyznaczający kres rzeczy. Dlatego też każda rzecz we wszechświecie ma swój koniec. Lecz jest to tylko pozorny koniec ciągłości pewnych zjawisk. Bowiem wszystko to, co powstało i przepadło za horyzontem zdarzeń odrodzi się ponownie w Mocy.

Odwrotnie jest z Jasną Stroną Mocy. Ten rodzaj mocy jest tylko wymówką przed nieuchronnym. Jest złudną nadzieją na coś, co nierealne i bezsensowne z punktu widzenia Mocy. Bezsensowne, ponieważ tylko to, co rozwija się (czyli powstaje, trwa, umiera i ponownie powstaje) ma szanse na osiągnięcie doskonałości w Mocy a nie mocy… Tylko pełne poznanie Mocy, Chaosu daje poczucie spełnienia. Jednakże nie ma takiej istoty we wszechświecie, która mogłaby powiedzieć JA ZNAM MOC I MOC TO JA. Nie osiągnął tego Mroczny Lord Sithów Darth Vader, ani Imperator Palpatine. Lub jest taka istota, z tym, że jej obecność jest dla nas niezauważalna, jak i ona nie zauważa nas maluczkich w Mocy.

Dlatego też każdy członek Bractwa dąży do jak największego poznania Mocy. Lecz jedynie Ci spośród Jedi, Ciemnych, Jasnych czy Sithów mają szansę na pełne dostrzeżenie Mocy, którzy pojmą iż Moc to nie tylko kierowanie przedmiotami na odległość, ciskanie piorunów, niszczenie planet, powodowanie zła lub czynienie złudnego dobra. Że Moc to przede wszystkim życie. Bo życie powstało z Chaosu, a Ciemna Strona Mocy (Moc) jest Chaosem.

Bo życie to rozwój, a osiągnięcie najwyższego wtajemniczenia może wymagać pokoleń, które nadejdą po nas i nawet nie będą zdawały sobie sprawy, iż ich przodkowie zapoczątkowali drogę ku Mocy. Bo my odradzamy się w naszych potomkach, a nasze umiejętności nabyte w ciągu poprzednich pokoleń odradzają się wraz z nami. I tak będziemy kontynuować naszą drogę ku ostatecznemu poznaniu.