medytacja

Każdy z nas potrzebuje spokoju, ciszy i przestrzeni. Chcemy czasami odciąć się od rzeczywistości, zagłębić się w swoich myślach, marzeniach, fantazjach. Jednym z najlepszych sposób na spełnienie tych potrzeb jest medytacja.

Miejsce i otoczenie nie ma większego znaczenia, po prostu musisz się znaleźć tam, gdzie będziesz czuł się swobodnie, niczym nieskrępowany i spokojny. Weź parę głębszych oddechów, ich ilość zależy wyłącznie od twojej woli i potrzeby. Jesteś Sithem, nic ciebie nie ogranicza, zawsze o tym pamiętaj. Po tym krótkim wstępie, spójrz na otoczenie, w którym się znajdujesz. Wszystko jest Mocą, a Moc jest wszystkim. Poczuj ją, wchłoń, przez chwilę daj się jej ponieść. Przecież żyjesz, więc połącz się z innym życiem. Czyż to nie piękne uczucie? Zamknij oczy. Wszystko co zobaczysz, to rzeczy które chce przekazać Tobie Moc. Nie zastanawiaj się nad tym, nie analizuj, nie myśl, po prostu płyń. Trwaj w tym stanie, ile tylko zechcesz. Jesteś Sithem, nie musisz istnieć jedynie w mroku, gniewie i smutku. Możesz wszystko. Więc ciesz się tym życiem, które czujesz. Połącz się z nim.

Jednakże nie poprzestawaj na tym. To Jedi chcą się jedynie zespalać z Mocą, ograniczać się. A Ty? Jeśli czytasz te słowa, to oznacza, że chcesz czegoś więcej. Sith kontroluje Moc, życie. Możesz wpłynąć absolutnie na wszystko. Zaczynając od tak trywialnych rzeczy jak podniesienie przedmiotu myślą, przez ingerencję w życie i działalność innej istoty, zarówno fizyczną jak i psychiczną, kończąc na zabawie czasem i przestrzenią. Ograniczenia są wytworem istot zbyt słabych, by je zrzucić. Pamiętaj o tym.

Czas zamienić słowa w czyny. Zastanów się, co byś chciał zmienić w swoim otoczeniu. Denerwuje Cię latający owad? Nie ma nic trudnego w odebraniu mu życia impulsem Mocy. Jest Ci za zimno? Zacznij kontrolować przepływ powietrza w pomieszczeniu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że podałem najbardziej trywialne przykłady wpływania na rzeczywistość. A teraz przypomnij sobie słowa Dartha Plagueisa: “Musisz zacząć od zdobycia kontroli nad samym sobą, potem nad drugą osobą, następnie nad grupą, zakonem, planetą, rasą, grupą ras.ostatecznie, nad samą galaktyką.” To wszystko jest możliwe! Wiem, to nie łatwe. Ale Sith musi się dokształcać, łamać każdą granicę wytrzymałości, jaką napotka, być coraz szybszy, sprawniejszy, coraz to bardziej zabójczy.

Ale spokojnie. Przecież medytujesz. Wróć do swych marzeń, pragnień, myśli. Możesz je spełnić. Możesz wszystko. Przecież jesteś Sithem.