asteroidHome (Dom) był asteroidą znajdującą się w systemie znanym jako MZX32905, emanującą silnie Ciemną Stroną. Spowodowało to, że mieszkańcy asteroidy, istoty podobne do mynocków, stworzyli tam cywilizację, a także dzięki temu potrafili „wtopić się” w Moc i pozostawać niewykrywalni. Po jakimś czasie jednak wymarli z nieznanych powodów.

Jakiś czas później administrator kolonii na asteroidzie nazywanej wtedy Jonex 8.11 B, znany potem jako Darth Vectivus, przeszedł na Ciemną Stronę. Zaczął eksperymentować z niezwykłą anomalią, która wpływała negatywnie na jego pracowników. Udało mu się stworzyć tzw. zjawy Mocy. Były to duchy, które mogły swobodnie działać i kontaktować się z otoczeniem, jakby żyły.

Vectivus zbudował na asteroidzie swoją posiadłość, gdzie mieszkał i studiował. Ciekawym przypadkiem było to, że mimo przejścia na Ciemną Stronę i bycia Lordem Sithów, miał rodzinę i przyjaciół, a także zmarł naturalną śmiercią. Nie interesował go podbój Galaktyki czy zniszczenie Jedi.

Wiele wieków po jego śmierci w posiadłości zamieszkała Lady Sithów, Lumiya, która przeciągnęła na stronę mroku młodego rycerza Jedi, Jacena Solo. Przybrał on imię Dartha Caedusa.

Członkowie Nowego Zakonu Sithów utworzonego w 130 ABY i rządzonego przez Dartha Krayta wysadził asteroidę, chcąc uniemożliwić Jedi dostęp do holocronu Vectivusa i nauczenia się tworzenia zjaw Mocy.