korribanKorriban to druga z trzech planet układu Horuset. Ta starożytna planeta jest ojczystym światem dawno wymarłego gatunku Sithów, którzy uczynili z niej grobowiec dla swych władców po śmierci swego pierwszego wielkiego króla. Przytoczona w Holocronie Lorda Nagi Sadowa opowieść Lorda Marki Ragnosa sugeruje, że to tu doszło do pierwszego kontaktu między ludem Sithów, a wygnanymi z Republiki Mrocznymi Jedi, którzy później stali się Lordami Sithów. To tutaj mroczne dziedzictwo przyjął Lord Exar Kun, zaś według legendy o Lordzie Darth Revanie, to tu szkolili się podlegli mu Sithowie. Wreszcie – w założonej na Korribanie Akademii Sith pobierał nauki Lord Darth Bane.

Wieczny Stos

Wieczny Stos jest miejscem, w którym Mrok przepełniający Korriban znajduje swe ujście. Wieczny Stos to wulkan w jednym z pasm górskich cmentarnej planety, co jednak dziwne, emanujący bardzo silnie Ciemną Stroną Mocy. Stanowi to przedmiot licznych badań, gdyż nie ustalono dotychczas, czy wulkan ten stał się aktywny dopiero po pojawieniu się Mrocznych Jedi na planecie, czy właśnie on stał się jednym z powodów, dla których rdzenni mieszkańcy planety stali się wrażliwi na Moc.

Wielka Świątynia

Wielka Świątynia to jeden z wielkich grobowców starożytnych Lordów Sith, a zarazem świątynia, w której czczono ich pamięć. Ciała zmarłych umieszczone w sarkofagach były doskonale zachowane, również poprzez ich własną potęgę we władaniu Ciemną Stroną Mocy, przez wieki strzeżone przez tu’katy. W jej wnętrzu znajdował się również wielki kryształ, zawierający dusze wrogów starożytnych Lordów, Jedi, uwięzionych przez stulecia. Został on zniszczony, kiedy Freedon Nadd zaprowadził do Świątyni Exara Kuna, którego pragnął przeciągnąć na Ciemną Stronę. Kiedy potrzaskane fragmenty kryształu poszarpały jego ciało, Kun zdecydował się zaakceptować Mrok, by móc się uleczyć.

Jaskinia Shyracków

korriban-jaskiniashyrakowTo znajdujące się w pobliżu Doliny Mrocznych Lordów miejsce przyciągało do siebie wiele niebezpiecznych zwierząt, w tym drapieżnych shyracków, od których wzięło nazwę. Lord Revan, poszukujący na Korribanie zagubionej Gwiezdnej Mapy, został zmuszony do stawienia tam czoła terentatekowi, bestii stworzonej alchemią Exara Kuna. W jaskini wybudowano także grobowiec Ludo Kressha, którego moc sprawiała, że każdy go odwiedzający, przeżywał specyficzne, niemal realne wizje ze swojej przeszłości.

Akademia Sithów

Akademia Sithów została założona przez Exara Kuna i kontynuowała swoją działalność lata później, podczas wojny Republiki z Darthem Revanem i Darthem Malakiem. Po jej zakończeniu pozostali Sithowie wyrżnęli się nawzajem, walcząc o władzę i dopiero Bractwo Ciemności przywróciło ją do dawnej świetności. Niestety, po bitwie o Ruusan ponownie została zapomniana na setki lat.

Dolina Golga

Dolina Golga, położona w pobliżu równika planety, była jedną z miejsc cmentarnych starożytnych Sithów. Wedle naocznych świadków w niektórych miejscach wżynała się w jej powierzchnię na głębokość około jednego kilometra, zaś jeśli chodzi o długość, liczyła sobie ponad sto kilometrów. Grobowce w niej znalezione były podobne do stawianych w Dolinie Mrocznych Lordów, w jednym z nich spoczywał Dathka Grausch.

Dolina Mrocznych Lordów

Dolina Mrocznych Lordów była miejscem spoczynku najpotężniejszych Lordów starożytnego Imperium Sithów już od czasu Wielkiej Schizmy, acz samo miejsce znane było już wcześniej, ponieważ za czasów Bezkresnego Imperium, tam właśnie ulokowano Gwiezdną Mapę, mogącą doprowadzić do Gwiezdnej Kuźni. Podobnie jak w przypadku faraonów, również te grobowce były budowane za życia ich przyszłych lokatorów, po śmierci wraz z nimi zamykane z niewolnikami i dobrami. Nierzadko zdarzało się, że osoba, która spoczywała w sarkofagu, stanowiącym główną część grobowca, stawała się duchem Mocy i ukazywała się tym, którzy mieli czelność do niego wejść. Pośród znakomitości pochowanych w Dolinie Mrocznych Lordów byli min. Ajunta Pall, Marka Ragnos, Tulak Hord i XoXaan.

korriban-dolinamrocznychlordow