honoghrHonoghr, planeta położona w Zewnętrznych Rubieżach, była domem rasy Noghri. 30 000 lat BBY planeta była częścią Bezkresnego Imperium Rakatan, którzy zbudowali tam świątynię W 1 002 BBY Bractwo Ciemności założyło tam Akademię, szkolącą Wojowników i Maruderów Sith, podobnie jak to miało miejsce na Gentes i podobnie jak tam, po upadku Bractwa ulegała ona stopniowemu zniszczeniu.

W 20 BBY, podczas Wojen Klonów, należący do Separatystów okręt klasy Lucrehulk, „Core Ship”, rozbił się na powierzchni Honoghr. Została ona skażona trucizną, którą przewoził, a Noghri musieli opuścić swoje domy i zamieszkać w jedynym miejscu, które pozostało względnie czyste. Jakiś czas potem Darth Vader, który przybył na Honoghr, obiecał pozostałym przy życiu, że Imperium pomoże im odbudować ich świat, w zamian za to przedstawiciele rasy mają służyć jako elitarna jednostka komandosów. Oczywiście, taki stan był na rękę Imperium, więc opóźniało ono prace, stosując sabotaż, siejąc przy pomocy podarowanych Noghri droidów odpowiednio spreparowane rodzaje trawy, które zabijały resztę roślinności.

W 9 ABY podczas wojny z Wielkim Admirałem Thrawnem, Leia Organa Skywalker przybyła na planetę i odkryła, dlaczego Noghri tak długo pozostawali niewolnikami. Wykorzystując swoją pozycję córki Vadera, uwolniła ich od długu, jaki mieli wobec Imperium. Nowa Republika pomogła im osiedlić się na innych planetach, m. in. Waylandzie, aby można było rozpocząć prawdziwą tym razem próbę przywrócenia Honoghr do pierwotnego stanu.