gamorrZainteresowanie Sithów Gamorrem zaczęło się już w czasach Wielkiej Wojny Sithów 4 000 BBY. Połączone armie Krathów i Sithów zaczęły przyjmować w swoje szeregi jego mieszkańców, mających opinię gwałtownych i okrutnych, zaś sama planeta znalazła się pod okupacją. Kiedy Republika wygrała, Gamorreanie wrócili do swojego izolacyjnego trybu życia. Podczas Mrocznych Wojen planeta przechodziła z rąk do rąk kolejnych sithyjskich wodzów.

Podczas konfliktu Bractwa Ciemności z siłami Republiki Sithowie założyli tam kolejną akademię szkolącą Wojowników i Maruderów, jednak podobnie jak pozostałe, i ta upadła po śmierci Lorda Kaana. Przez wiele lat nikt nie interesował się Gamorrem, aż do Wojen Klonów. Niesławne cechy mieszkańców planety przyciągnęły do niej wodzów Konfederacji Niepodległych Systemów, którzy zaczęli wcielać wojowników w swoje szeregi. Ponieważ Huttowie nie byli zadowoleni z “podbierania” materiałów na strażników, Federacja Handlowa uzgodniła z nimi, że będzie płacić za każdego wcielonego do armii Gamorreanina, co nieco uspokoiło Huttów.

Separatyści założyli na księżycu planety swoją bazę, ale pod koniec Wojen Klonów została ona całkowicie opuszczona i przejęta przez piratów.