Dxun, księżyc Onderonu, wydaje się być jego bliźniaczą planetą. Oba ciała niebieskie są podobnych rozmiarów, a odległość między nimi sprawia, iż czasami dochodzi do połączenia ich atmosfer, co umożliwia stworzeniom zamieszkującym księżyc swobodną migrację na planetę.

Sam Dxun wydaje się doskonałym miejscem do zamieszkania ze względu na bujną roślinność i doskonały klimat, jednak te same warunki sprawiają, że ekosystemem, który rozwinął się najlepiej, jest dżungla zamieszkiwana przez drapieżne stworzenia takie jak bomy, cannoki i drexle, co sprawia, że zwykła przechadzka może stać się wyzwaniem nawet dla uzbrojonego wojownika.

Grobowiec Freedona Nadda

dxun-grobowiecfreedonanadda

Grobowiec Freedona Nadda został wybudowany, by zabezpieczyć szczątki dawnego władcy Onderonu, Lorda Sith, Freedona Nadda, a także sarkofagi jego potomków, królewskiej pary żyjącej ok. 4 tys. lat BBY, Ommina i Amanoi. Pierwotnie grobowiec Nadda znajdował się pod pałacem w stolicy Onderonu, Iziz, stanowiąc źródło mrocznej potęgi, którą władali królowie planety, jednak po upadku Ommina i Amanoi Mistrz Jedi, Arca Jeth, zadbał o przeniesienie go w niedostępne, groźne miejsce, którym były dżungle Dxun. Specjalnie, by uniemożliwić rabusiom wdarcie się do jego wnętrza, zbudowano go ze stali mandaloriańskiej. Grobowiec jednak niedługo pozostał nietknięty, jako że już wkrótce pojawił się tam Exar Kun, poszukując źródła wiedzy o Sithach. Zabrał stamtąd zwoje ukryte pod zmumifikowanymi szczątkami Lorda Sith, które pozwoliły mu odnaleźć Korriban. Po czterdziestu latach ponownie pojawili się tam Sithowie, podwładni Dartha Nihilusa, którzy ze względu na zgromadzoną w grobowcu mroczną energię, postanowili założyć tam bazę. Nie zdołali jednak wywieźć lub zniszczyć wszystkiego, co pozostało w grobowcu, jako że kilka tysięcy lat później, Darth Bane zdołał odnaleźć tam holocron stworzony onegdaj przez Freedona Nadda.